DPF/FAP & SCR

DPF/FAP – SCR – Filter pevných častíc

Naša firma ponúka aj služby renovácie filtra pevných častíc a regenerácie filtra pevných častíc. Filter pevných častíc sa najčastejšie upchá a tým pádom dochádza k jeho nefunkčnosti, ktorá sa prejaví ako zníženie výkonu motora, dymenie a rozsvietenie kontrolky na palubnej doske.

1.ČISTENIE DPF/FAP-SCR

Čistenie DPF filtrov je proces renovácie filtra s účinnosťou až do 98%. Používame moderné, spoľahlivé a ekologické technológie, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a samotným filtrom. Na samotnú renováciu ponúkame záruku do 24 mesiacov resp do 100.000 km.  Cena čistenia DPF/FAP filtorv je momentálne v akcii 180,-EUR. Cena renovácie nezahŕňa demontáž a montáž filtra . Cena renovácie pre kamióny, autobusy, poľnohospodárske a stavebné stroje je momentálne v akcii od 450,-EUR. Cena čistenia nezahŕňa demontáž a montáž filtra. Kompletný cenník  čistenia DPF nájdete tu.

2.NÚTENÁ REGENERÁCIA DPF/FAP

Nútená regenerácia sa vykonáva v prípade, že samotný filter nieje veľmi znečistený. Účinnosť je individuálna a závisí od miery znečistenia filtra zvyškom oleja, céria a PM10. Cena regenerácie je od 50,-EUR a nevyžaduje sa demontáž a montáž.

čistenie dpf

3. ČASTO KLADENÉ OTÁZKYAko zistím, že je čas na renováciu, resp. je problém s filtrom ???

Najspoľahlivejšie je zájsť na kontrolu DPF, kde zistíme, či je potrebné filter renovovať. Približne po najazdení 100.000 km, alebo 100.000 km  poslednej renovácie filtra. Tento údaj je informačný a počet kilometrov sa môže líšiť od podmienok v akých auto jazdí. Problém s DPF tiež signalizuje správanie sa vozidla, keď napríklad motor nemá dostatočný výkon, svieti kontrolka filtra, auto sa prepína do núdzového režimu. 

Čo je DPF/FAP ???

Filter pevných častíc DPF (z anglického Diesel Particular Filter, resp. FAP – filre a particules), je keramická vložka výfuku so systémom mikro kanálikov, ktoré dokážu zachytiť pevné častice vo filtri a ďalej ich neprepustiť. Približne od roku 2009 je súčasťou všetkých vozidiel s dieselovým motorom. Jeho funkciou je brániť rozptyľovaniu škodlivých sadzí a prachových častíc a zníženie emisií.

Ako rýchlo prebieha renovácia DPF/FAP ???

Renovácia DPF/FAP je najčastejšie do 24 hodín, no v prípade technickej náročnosti sa čas môže predĺžiť do 48 hodín od prijatia do servisu.

Prečo musím mať v aute DPF/FAP ???

V prípade, že v aute bol odstránený DPF/FAP filter, automaticky nespĺňa emisnú normu v akej bol vyrobený a do ovzdušia sa vypúšťajú škodlivé látky. Takéto vozidlo nieje spôsobilé na jazdu a hrozia postihy ako aj zákaz vjazdu do emisných zón, ktoré sa začínajú vytvárať už aj na Slovensku.

Oplatí sa renovovať DPF/FAP ???

Renovácia filra je cenovo násobne výhodnejšia ako kúpa nového. Kúpa nového filtra pre osobné automobily začína na sume približne 1000,-EUR. Pozor na lacné náhrady, ktorých funkčnosť a životnosť je veľmi otázna.

www.opravadpf.sk  

Comments are closed.