DPF/FAP & SCR

DPF/FAP – SCR – Filter pevných častíc

Naša firma ponúka aj služby renovácie filtra pevných častíc a regenerácie filtra pevných častíc. Filter pevných častíc sa najčastejšie upchá a tým pádom dochádza k jeho nefunkčnosti, ktorá sa prejaví ako zníženie výkonu motora, dymenie a rozsvietenie kontrolky na palubnej doske.

1.ČISTENIE DPF/FAP-SCR

Čistenie DPF filtrov je proces renovácie filtra s účinnosťou až do 98%. Používame moderné, spoľahlivé a ekologické technológie, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a samotným filtrom. Na samotnú renováciu ponúkame záruku do 24 mesiacov resp do 100.000 km.  Cena čistenia DPF/FAP filtorv je momentálne v akcii 180,-EUR. Cena renovácie nezahŕňa demontáž a montáž filtra . Cena renovácie pre kamióny, autobusy, poľnohospodárske a stavebné stroje je momentálne v akcii od 350,-EUR. Cena čistenia nezahŕňa demontáž a montáž filtra. Kompletný cenník  čistenia DPF nájdete tu.

2.NÚTENÁ REGENERÁCIA DPF/FAP

Nútená regenerácia sa vykonáva v prípade, že samotný filter nieje veľmi znečistený. Účinnosť je individuálna a závisí od miery znečistenia filtra zvyškom oleja, céria a PM10. Cena regenerácie je od 50,-EUR a nevyžaduje sa demontáž a montáž.

čistenie dpf

3. ČASTO KLADENÉ OTÁZKYAko zistím, že je čas na renováciu, resp. je problém s filtrom ???

Najspoľahlivejšie je zájsť na kontrolu DPF, kde zistíme, či je potrebné filter renovovať. Približne po najazdení 100.000 km, alebo 100.000 km  poslednej renovácie filtra. Tento údaj je informačný a počet kilometrov sa môže líšiť od podmienok v akých auto jazdí. Problém s DPF tiež signalizuje správanie sa vozidla, keď napríklad motor nemá dostatočný výkon, svieti kontrolka filtra, auto sa prepína do núdzového režimu. 

Čo je DPF/FAP ???

Filter pevných častíc DPF (z anglického Diesel Particular Filter, resp. FAP – filre a particules), je keramická vložka výfuku so systémom mikro kanálikov, ktoré dokážu zachytiť pevné častice vo filtri a ďalej ich neprepustiť. Približne od roku 2009 je súčasťou všetkých vozidiel s dieselovým motorom. Jeho funkciou je brániť rozptyľovaniu škodlivých sadzí a prachových častíc a zníženie emisií.

Ako rýchlo prebieha renovácia DPF/FAP ???

Renovácia DPF/FAP je najčastejšie do 24 hodín, no v prípade technickej náročnosti sa čas môže predĺžiť do 48 hodín od prijatia do servisu.

Prečo musím mať v aute DPF/FAP ???

V prípade, že v aute bol odstránený DPF/FAP filter, automaticky nespĺňa emisnú normu v akej bol vyrobený a do ovzdušia sa vypúšťajú škodlivé látky. Takéto vozidlo nieje spôsobilé na jazdu a hrozia postihy ako aj zákaz vjazdu do emisných zón, ktoré sa začínajú vytvárať už aj na Slovensku.

Oplatí sa renovovať DPF/FAP ???

Renovácia filra je cenovo násobne výhodnejšia ako kúpa nového. Kúpa nového filtra pre osobné automobily začína na sume približne 1000,-EUR. Pozor na lacné náhrady, ktorých funkčnosť a životnosť je veľmi otázna.

www.opravadpf.sk  

chiptuning, chip tuning, chiptuning kosice, chipovanie, chiptuning presov, chiptuning michalovce, profesionalny chiptuning, chiptuning skoda, chiptuning audi, chiptuning bmw, chiptuning vw, chiptuning seat, chiptuning volvo, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, čistenie dpf košice, cistenie dpf kosice, cistenie dpf, cistenie fap, cistenie filtra pevnych castic, čistenie filtra pevných častíc, čistenie filtra pevných častíc košice, cistenie fap, čistenie fap filtra, cistenie dpf filtra, čistenie dpf filtra, dpf cistenie, fap filter cistenie, DPF.

Comments are closed.